Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


27-09-2013

Innowacje w zdrowiu – zdalne badanie


Nazwa projektu:

Telediagnostyka przetoki tętniczo-żylnej w modelu usług elektronicznych oraz usługi dodatkowe - innowacyjne produkty w branży telemedycyny

Program:

Innowacyjna Gospodarka

Priorytet:

VIII Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki

Działanie:

Działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej

Beneficjent:

Nefron Sp. z o.o.

Wartość projektu: 

 654,7 tys. zł

Dofinansowanie UE:

 381,99 tys. zł
Coraz więcej mówi się o zdrowym trybie życia. Nie bez powodu -  pomaga on utrzymać nam dobrą formę ciała i ducha. Niestety, niektórym schorzeniom nie sposób zaradzić. Należą do nich m.in. zaburzenia pracy nerek.

U chorych, których funkcjonowanie nerek jest znacznie obniżone, należy stosować hemodializy oczyszczające krew ze znajdujących się w niej toksyn. W tym celu przeprowadza się zabieg bezpośredniego połączenia między tętnicą a żyłą (przetoka).  Osoby, które mu się poddały muszą szczególnie dbać o swoje zdrowie i często sprawdzać jego stan.

Aby ograniczyć wizyty u lekarza firma Nefron Sp. z o.o., z użyciem środków unijnych pozyskanych w ramach Działania 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, Programu Innowacyjna Gospodarka, stworzyła aplikację na smartfon, która w 10 sekund sprawdza funkcjonowanie przetoki tętniczo-żylnej. Dzięki jej zastosowaniu, chory może samodzielnie wykonać badanie o każdej porze dnia i nocy oraz niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Dodatkowo, w ramach projektu, powstała baza placówek rekreacyjnych (hoteli, kurortów, sanatoriów), spełniających standardy bezpieczeństwa i warunków dla osób hemodializowanych i dializujących się otrzewnowo.

Więcej informacji o aplikacji znajdą Państwo na stronie beneficjenta Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska