Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

POLECAMY 

 Okładka

Polska innowacyjna. Atlas fotograficzny. III edycja" Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (24 MB)  - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.

 

 

 

 

 

 

Okładka Albumu fotograficznego "Polska Innowacyjna" II edycja - na okładce są ludzie w laboratoriumPolska innowacyjna. Atlas fotograficzny. II edycja Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (20 MB)   - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.

 

 

 

 

 


 

Okładka albumu fotograficznego "Polska Innowacyjna" - na okladce kształt Polski, a w środku zdjęcia z projektów z Programu

Album fotograficzny "Polska Innowacyjna" Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (23 MB)   - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.


Projekty w Programie Innnowacyjna Gospodarka

strona:1234...4idź do:  

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT

Budynek w ciemnym szkle 

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT to nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, tworzony przez Konsorcjum dziewięciu warszawskich ośrodków naukowych. Jest to jedna z kluczowych dla kraju inwestycji w obszarze wysokich technologii, wpisana na Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej.
Sercem CEZAMAT-u jest Laboratorium Centralne wyposażone w nowoczesny sprzęt badawczy, do którego dostęp będzie otwarty zarówno dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów, jak również dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców zainteresowanych współpracą badawczo-rozwojową.

więcej

Zdrowsza wieprzowina

Grafika przedstawia produkty spożywcze: mleko, jaja, mięso 

Naukowcy z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego opracowali przełomową technologię produkcji i przetwórstwa wieprzowiny.

więcej

Ekożywność na kliknięcie

żywność 

Hasło „wiem, co jem” zyskuje coraz większą popularność. Pilniej czytamy skład produktów spożywczych na etykietach, coraz chętniej sięgamy po mniej przetworzoną żywność
i zaglądamy do eko-sklepów. Dzięki środkom z PO IG powstała platforma internetowa, dzięki której – nie wychodząc z domu - możemy zamówić produkty pochodzące ze sprawdzonego źródła.

więcej

Alternatywa jednorazowych naczyń

talerze 

O tym, że pojęcie innowacyjności jest szerokie
i wkracza do coraz to nowych obszarów, przekonują wynalazki, które często w zaskakujący sposób ulepszają nasze codzienne życie. Jakiś czas temu pisaliśmy m.in. o możliwości wyprodukowania plastiku np. z kukurydzy. Teraz czas na talerze z… otrąb pszennych! Produkt powstał dzięki środkom z PO IG.

więcej

PO IG dla Twojej firmy

 

„Weź firmę na warsztat” to hasło stworzonej dzięki środkom z Programu innowacyjna Gospodarka platformy internetowej, na której znajdziemy przydatne z punktu widzenia przedsiębiorstwa bezpłatne narzędzia do analizy procesów biznesowych. Aby z nich skorzystać wystarczy jedynie dostęp do internetu i stworzenie konta użytkownika w serwisie.

więcej

Nanostruktury – małe rzeczy, WIELKIE możliwości

Komórki HeLa 

Nanotechnologia to dziedzina nauki, o której słyszymy coraz częściej. Dzięki niej można badać obiekty o rozmiarach pojedynczych nanometrów. Biorąc pod uwagę, że 1 nanometr ma
w przybliżeniu długość jednej milionowej średnicy główki od szpilki, nie dziwi fakt, że tego typu badania budzą ogromne zainteresowanie. Naukowcy z konsorcjum NANOBIOM dzięki środkom z Programu Innowacyjna Gospodarka poznali lepiej właściwości i możliwości zastosowania nanostruktur – czyli układów złożonych właśnie
z takich mikroskopijnych części.

więcej

Dzięki PO IG lepiej poznamy polskie morze

 

W wyniku realizacji projektu dofinansowanego
z Programu Innowacyjna Gospodarka ma powstać zaawansowana struktura informatyczna – platforma Baltic Bottom Base, dzięki której lepiej poznamy polskie morze. Zebrane w niej zostaną wyniki badań, które od 60 lat prowadzi Instytut Morski w Gdańsku m.in. za pomocą specjalistycznych pływających laboratoriów. Dane te będą mogły być wykorzystane do celów naukowo – badawczych, gospodarczych
i edukacyjnych.

więcej

Ekologiczny plastik

Kobieta z plastikowym koszem 

Plastik to potoczne określenie tworzywa sztucznego – czyli materiału składającego się z polimerów syntetycznych. Jest składnikiem budulcowym wielu przedmiotów codziennego użytku, które znacznie ułatwiają nasze funkcjonowanie. Przykładowo do produkcji plastikowych butelek używa się polimerów otrzymanych na drodze przetwarzania ropy naftowej. A zasoby tej – jak powszechnie wiadomo – kurczą się. Naukowcy poszukują więc alternatywy. Jedną z nich jest projekt BIOPOL, który otrzymał dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Medycyna z poparciem biznesu

 

W maju 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego gmachu Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Inwestycja, która została zrealizowana dzięki współpracy w ramach konsorcjum naukowego, to jeden z kluczowych projektów dofinansowanych z Programu Innowacyjna Gospodarka i jednocześnie największe przedsięwzięcie z zakresu biotechnologii w Europie Środkowo–Wschodniej. 

więcej

Dobre praktyki z POIG: Kolektory słoneczne Ensol

 

Na stronie internetowej beneficjenta Programu Innowacyjna Gospodarka – firmy Energetyka Solarna ENSOL – można odnaleźć  niezwykle prawdziwe stwierdzenie: „Słońce rachunku za dostarczoną energię nie wystawia i na pewno wystawiać nie będzie”. Wyczerpywanie się tradycyjnych źródeł energii, troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój były dla firmy Ensol motywacją do zwrotu w kierunku zasobów odnawialnych. Od 2006 roku jest jednym z najbardziej dynamicznie działających i innowacyjnych producentem kolektorów słonecznych.

więcej

Innowacje w zdrowiu – zdalne badanie

Grafika przedstawia stetoskop i klawiaturę 

Coraz więcej mówi się o zdrowym trybie życia. Nie bez powodu -  pomaga on utrzymać nam dobrą formę ciała i ducha. Niestety, niektórym schorzeniom nie sposób zaradzić. Należą do nich m.in. zaburzenia pracy nerek.

więcej

Polski pomysł na podwodny hotel

Polski pomysł na podwodny hotel 

Prototyp podwodnego hotelu powstanie w Gdyni dzięki środkom z Programu Innowacyjna Gospodarka. Obiekt zaprojektowano m.in. z myślą o miejscach, w których można obserwować rafy koralowe. Zakupem konstrukcji już są zainteresowane hotele na Malediwach i w Dubaju.

więcej

Badania w NeoLek

 

NeoLek jest najnowocześniejszym w Polsce interdyscyplinarnym laboratorium, w którym prowadzone są kompleksowe badania potencjalnych leków przeciwnowotworowych, a także opracowywane są własne preparaty i technologie wykorzystujące różne nośniki substancji leczniczych.

więcej

Zielone silniki

 

Powszechnie dostępne silniki na wodór to atrakcyjna wizja przyszłości systemów spalania, bez zagrażającej środowisku emisji dwutlenku węgla.

więcej

Innowacje pod ochroną

Innowacje pod ochroną 

Agencja Rozwoju Pomorza SA (ARP), korzystając ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka, przeprowadziła ogólnopolską kampanię informacyjno-promocyjną pn. „Okazja czyni złodzieja. Chroń swoją własność intelektualną przy każdej okazji”.

więcej
strona:1234...4idź do:  
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska