Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Jeśli szukasz informacji o Programie Inteligentny Rozwój przejdź do nowego serwisu Programu 


06-10-2015

Premiera nowej edycji polskiej Syrenki

Dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka, kultowy polski samochód Syrenka będzie produkowany w Kutnie. W premierowym pokazie pojazdu uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
więcej
22-09-2015
Synchrotron z lotu ptaka

Krakowski akcelerator cząstek

Synchrotron – największe urządzenie badawcze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – jest już gotowy. To serce nowo otwartego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Wszechstronny ośrodek badawczy wraz z innowacyjną infrastrukturą powstał dzięki blisko 200 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
18-09-2015

Innopolis Wrocław otwarty dla firm

Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy powstał dzięki blisko 125 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka. Innopolis Wrocław to przestrzeń dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje.

więcej
31-08-2015

Poznaj Polskę Innowacyjną

Samoczyszczące się meble, cyberOko, aerotunel, w którym możemy spełnić marzenia o lataniu. To przykłady projektów, które otrzymały wsparcie z Programu Innowacyjna Gospodarka. O tych i innych rodzimych innowacjach przeczytacie w albumie Polska Innowacyjna III edycja.

więcej
21-08-2015
Wykres danych

Efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Programu Innowacyjna Gospodarka

Ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz większa dostępność zasobów informacyjnych – to tylko niektóre efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji w Programie Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (POIG).
więcej
07-08-2015
Port - łódź oraz woda i budynek w tle

Nowy port na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

Już jutro do sieci przystani Pomorza Zachodniego oficjalnie dołączy port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w  Szczecinie. Marina oraz 10 innych inwestycji projektu: „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” powstały dzięki 35 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
04-08-2015

Urzędy bliżej obywateli – rusza projekt „Obywatel”

Portal obywatel.gov.pl, podręcznik przyjaznego komunikowania się administracji z obywatelem, telefoniczna „Informacja dla Obywatela”, gdzie każdy może zapytać o procedury urzędowe i zgłosić do nich swoje uwagi – to elementy projektu „Obywatel”, który premier Ewa Kopacz zainaugurowała 31 lipca 2015 r.

więcej
31-07-2015

W niedzielę otwarcie bulwarów nad Wisłą!

Już od najbliższej niedzieli będzie można przechadzać się po zrewitalizowanych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Na spacerowiczów czeka deptak z zasadzonymi drzewami i kwiatami, pergole oraz tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na Wisłę i Stare Miasto. Jest też ścieżka rowerowa oraz miejsce do cumowania statków i łodzi.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska