Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Jeśli szukasz informacji o Programie Inteligentny Rozwój przejdź do nowego serwisu Programu 


14-07-2015

Kolejna decyzja Komisji Europejskiej zatwierdzająca wsparcie dla dużego projektu w Programie Innowacyjna Gospodarka

Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie ze środków UE dla projektu "Wprowadzenie innowacyjnych technologii w produkcji kompresorów Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o.". Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie 253 nowych miejsc pracy, w tym 16 w dziale badawczo-rozwojowym (B+R) spółki.

więcej
10-07-2015
logo akcji "Europa to My"

Projekty dwóch beneficjentów Programu Innowacyjna Gospodarka w finale akcji „Europa to My”!

Projekty "Centrum Dziedzictwa Szkła" w Krośnie oraz  "Cytadela Bezpieczeństwa Statków - systemy ochrony jednostek pływających przed atakami pirackimi" znalazły się w gronie dwudziestu finalistów konkursu „Europa to My”! Aby wziąć udział w konkursie „Europa to My”, wystarczyło rozejrzeć się po swojej najbliższej okolicy    i wybrać projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, jakie otrzymaliśmy na lata 2007-2013. Następnie wykonać kilka zdjęć projektu, dodać opis i wysłać przez stronę www.europatomy.eu.

więcej
08-07-2015
Toruński Park Technologiczny

Park w Toruniu, jako jedyny projekt z Polski, w gronie finalistów konkursu RegioStars 2015

Projekt „Rozbudowa i rozwój działalności Toruńskiego Parku Technologicznego” został wyróżniony w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej – RegioStars 2015. Przedsięwzięcie znalazło się w gronie finalistów kategorii „Inteligentny rozwój: uwalnianie potencjału rozwojowego małych i średnich przedsiębiorstw dla celów gospodarki cyfrowej”.

więcej
29-06-2015

Naukowy OCEAN coraz bliżej

Na warszawskiej Białołęce powstaje unikalne Centrum Kompetencji w dziedzinie wielkoskalowych danych, ich analizy i przetwarzania. Projekt Otwarte Centrum Danych i Ich Analiz OCEAN otrzymał ponad 127,5 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka. W uroczystości rozpoczęcia budowy serwerowni wzięła udział wiceminister Iwona Wendel.

więcej
16-06-2015

Efekty Programu Innowacyjna Gospodarka na Komitecie Monitorującym

Program Innowacyjna Gospodarka (PO IG) pozytywnie wpłynął na innowacyjność polskich firm i całej gospodarki – to jeden z wniosków z badania prezentowanego podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego PO IG. Komitet przyjął też sprawozdanie z wdrażania programu w 2014 r. Spotkaniu przewodniczyła wiceminister Infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

więcej
29-05-2015
Buczyniec

Kanał Elbląski w nowej odsłonie

Po trwającej ponad dwa lata rewitalizacji rusza na nowo żegluga po Kanale Elbląskim. Pierwszy od ponad 150 lat kompleksowy remont unikatowego szlaku wodnego, sfinansowano z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

więcej
21-05-2015

Aktualizacja interaktywnej mapy projektów realizowanych w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka

Zapraszamy do korzystania z kolejnej wersji zaktualizowanej mapy projektów dostępnej pod adresem: www.projekty.poig.gov.pl Link prowadzi do serwisu zewnętrznego Mapa posiada dane aktualne na 31 marca 2015 r.
więcej
15-05-2015
Logo konkursu Laur innowacyjności - z wizerunkiem Stanisława Sztasica

Laur innowacyjności 2015

Naczelna Organizacja Techniczna zaprasza do udziału w konkursie im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2015”. Celem konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska