Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Projekty POIG

Projekty POIG

Lista Beneficjentów

Zobacz Listę Beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka więcej >

Stan wdrożenia Funduszy Europejskich

Zapoznaj się z aktualnym poziomem wykorzystania środków więcej >

Ewaluacja

Dowiedz się, czym jest ewaluacja pomocy z funduszy europejskich i jakie są jej cele więcej >

Zasady Promocji Funduszy Europejskich

Tutaj znajdziesz informacje o zasadach promocji Programu, zasadach oznaczania projektów oraz niezbędne materiały i dokumenty więcej >

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a przyślemy Ci najnowsze informacje o Funduszach Europejskich.

Polecane wydarzenia

marzec 2015
PWŚCPSN
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Program Inteligentny Rozwój 


17-03-2015

Pancerna ciecz ochroni

Ciecz, która twardnieje? Substancję o takich niezwykłych właściwościach opracowali polscy naukowcy. Badania przeprowadzono dzięki 4 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka. Wynalazkiem są zainteresowane firmy z całego świata. Jego autorzy liczą, że do końca 2015 roku materiał będzie wykorzystany w produkcji.
więcej
12-03-2015

Zaproszenie na międzynarodową konferencję Science-Technology-Business

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT mają przyjemność zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji "Science-Technology-Business", która będzie miała miejsce w dniach 20–21 kwietnia 2015 r. na Politechnice Warszawskiej.

więcej
09-03-2015
Tryton

Tryton – superkomputer do zadań specjalnych

Politechnika Gdańska uruchomiła najszybszy komputer w Polsce – Tryton. Warte 30 mln zł urządzenie jest w stanie wykonać 1,2 biliarda operacji na sekundę. Wraz z nim, działalność rozpoczęło Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA). Inwestycję wsparły środki Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
27-02-2015
Głos zabiera wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel

Innowacyjna Gospodarka przynosi efekty. Spotkanie roczne z Komisją Europejską

Środki z Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG) miały pozytywny wpływ m.in. na udział nakładów na badania i rozwój (B+R) w PKB, udział eksportu wysokiej techniki w PKB, a także wzrost wydatków firm na B+R. Takie informacje przedstawiono podczas spotkania rocznego z Komisją Europejską dotyczącego realizacji Programu Innowacyjna Gospodarka. Otworzyła je wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

więcej
25-02-2015
System komputerowy CyberOko

Ok(n)o na świat

CyberOko – urządzenie służące m.in. do diagnozowania i rehabilitowania osób z ograniczoną świadomością, zostało wprowadzone do sprzedaży. Prototyp innowacyjnego rozwiązania, łącznie z innymi elementami gotowymi do komercjalizacji, opracował zespół naukowców z Politechniki Gdańskiej. Powstały one dzięki ponad 7 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
23-02-2015

Projekt ECO-Mobilność wizytowany przez Komisarz Unii Europejskiej

Violeta Bulc, komisarz Unii Europejskiej ds. transportu, odwiedziła Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej – beneficjenta  projektu ECO-Mobilność, dofinansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe wyniki  projektu.

więcej
20-02-2015
CNS Lab

Układ nerwowy pod kontrolą

CNS Lab – Ośrodek zintegrowanych badań strukturalnych i czynnościowych centralnego układu nerwowego to nowo otwarta placówka medyczna nad Wisłą. Powstała dzięki blisko 20 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
13-02-2015
aparatura badawcza

Chemia dla czystego środowiska

Na Uniwersytecie Marii Skłodowkiej-Curie (UMCS) działa Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych, powstałe dzięki 46 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka. Umożliwi ono szybsze opracowanie skutecznych, nowych nanokompozycji i nanomateriałów funkcjonalnych oraz znacznie poszerzy wiedzę o najbardziej istotnych ich właściwościach.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska