Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Jeśli szukasz informacji o Programie Inteligentny Rozwój przejdź do nowego serwisu Programu 


27-11-2015
Logo Business Link

Polska przedsiębiorcza

Projekt Droga do Polski Przedsiębiorczej, na który z Programu Innowacyjna Gospodarka przeznaczyliśmy 65 mln zł, dobiega końca. W efekcie powstała nowoczesna i prężnie działająca sieć kreowania przedsiębiorczości, która może być uznana za największą w Europie.

więcej
20-11-2015

Cyfrowe usługi finansowe dzięki Funduszom Europejskim

Ministerstwo Finansów zakończyło realizację dwóch ważnych projektów, które stanowią fundament technologiczny procesu cyfryzacji usług finansowych. Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych (KiC) oraz Infrastruktura e-Usług Resortu Finansów (IeU) to inwestycje dofinansowane z Programu Innowacyjna Gospodarka w kwocie 400 mln zł.

więcej
15-10-2015

Centrum Cyklotronowe gotowe do walki z nowotworami

Oficjalne otwarcie Centrum Cyklotronowego Bronowice zwieńczyło kilkuletnią budowę jednego z najnowocześniejszych na świecie ośrodków tego typu. Instytut Fizyki Jądrowej PAN zrealizował inwestycję dzięki ponad 265 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
06-10-2015

Premiera nowej edycji polskiej Syrenki

Dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka, kultowy polski samochód Syrenka będzie produkowany w Kutnie. W premierowym pokazie pojazdu uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
więcej
22-09-2015
Synchrotron z lotu ptaka

Krakowski akcelerator cząstek

Synchrotron – największe urządzenie badawcze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – jest już gotowy. To serce nowo otwartego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Wszechstronny ośrodek badawczy wraz z innowacyjną infrastrukturą powstał dzięki blisko 200 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
18-09-2015

Innopolis Wrocław otwarty dla firm

Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy powstał dzięki blisko 125 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka. Innopolis Wrocław to przestrzeń dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje.

więcej
31-08-2015

Poznaj Polskę Innowacyjną

Samoczyszczące się meble, cyberOko, aerotunel, w którym możemy spełnić marzenia o lataniu. To przykłady projektów, które otrzymały wsparcie z Programu Innowacyjna Gospodarka. O tych i innych rodzimych innowacjach przeczytacie w albumie Polska Innowacyjna III edycja.

więcej
21-08-2015
Wykres danych

Efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Programu Innowacyjna Gospodarka

Ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz większa dostępność zasobów informacyjnych – to tylko niektóre efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji w Programie Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (POIG).
więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska