Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Jeśli szukasz informacji o Programie Inteligentny Rozwój przejdź do nowego serwisu Programu 


21-01-2016

Centrum Turbin Gazowych już działa

Wczoraj otwarto Centrum Turbin Gazowych. Polska zyskała unikatowe na skalę europejską centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych. Budowa obiektu jest elementem inwestycji współfinansowanej z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
20-01-2016
Nowy budynek BioNanoPark - biała kopuła w kształcie kulistym

Nowe laboratoria kompleksu BioNanoPark otwarte

Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny zyskał nowy kompleks laboratoryjny. Wyposażone w unikalną aparaturę pracownie są częścią projektu BioNanoPark – inwestycji powstałej dzięki ponad 122 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
15-12-2015
Stół prezydialny, a za nim trzy osoby. Prezentacja w tle.

Gwarancje na innowacje

Komitet Monitorujący Program Innowacyjna Gospodarka przyjął kryteria wyboru projektu dla nowego instrumentu finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusz Gwarancyjny dla rozwoju innowacyjności MSP zostanie uruchomiony przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) na początku 2016 r. Firmy będą mogły pozyskać bez prowizji gwarancję w wysokości do 3,5 mln zł.

więcej
11-12-2015

System digitalizacji akt dzięki Funduszom Europejskim

System Digitalizacji Akt (SDA) to innowacja w procesie zapoznawania się z aktami postępowania karnego. Prokuratura wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom usprawnienia procedur administracyjnych oraz powszechnej cyfryzacji. SDA ma wielowymiarowy wpływ na poprawę sytuacji uczestników postępowania. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 46,4 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
04-12-2015

Portal dla przedsiębiorców i naukowców już działa!

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozwijać swoją firmę przez innowacje? A może jesteś naukowcem i szukasz inwestora? Zarejestruj się w Inventorum – platformie, która łączy biznes i naukę.

więcej
27-11-2015
Logo Business Link

Polska przedsiębiorcza

Projekt Droga do Polski Przedsiębiorczej, na który z Programu Innowacyjna Gospodarka przeznaczyliśmy 65 mln zł, dobiega końca. W efekcie powstała nowoczesna i prężnie działająca sieć kreowania przedsiębiorczości, która może być uznana za największą w Europie.

więcej
20-11-2015

Cyfrowe usługi finansowe dzięki Funduszom Europejskim

Ministerstwo Finansów zakończyło realizację dwóch ważnych projektów, które stanowią fundament technologiczny procesu cyfryzacji usług finansowych. Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych (KiC) oraz Infrastruktura e-Usług Resortu Finansów (IeU) to inwestycje dofinansowane z Programu Innowacyjna Gospodarka w kwocie 400 mln zł.

więcej
15-10-2015

Centrum Cyklotronowe gotowe do walki z nowotworami

Oficjalne otwarcie Centrum Cyklotronowego Bronowice zwieńczyło kilkuletnią budowę jednego z najnowocześniejszych na świecie ośrodków tego typu. Instytut Fizyki Jądrowej PAN zrealizował inwestycję dzięki ponad 265 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

NSS Unia Europejska