Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12...2idź do:  
22-04-2016
logo akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Wydłużamy nabór atrakcji do Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – dołącz do nas! Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zgłoś się!

więcej
15-10-2015

Centrum Cyklotronowe gotowe do walki z nowotworami

Oficjalne otwarcie Centrum Cyklotronowego Bronowice zwieńczyło kilkuletnią budowę jednego z najnowocześniejszych na świecie ośrodków tego typu. Instytut Fizyki Jądrowej PAN zrealizował inwestycję dzięki ponad 265 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
07-11-2014
Zamość

Zamość w nowej odsłonie

Zamość – miasto nazywane perłą renesansu i Padwą północy, dzięki wykorzystaniu unijnych funduszy ma szansę jeszcze bardziej wzmocnić swój unikatowy wizerunek i przyciągnąć większe rzesze turystów. W sobotę, 8 listopada, odbyła się uroczysta inauguracja odnowionych części miasta.

więcej
04-06-2013
wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel

Kurs na INNOWACJE – perspektywy dla Polski Wschodniej

- W nowym okresie programowania musimy kontynuować działania dynamizujące procesy rozwojowe w Polsce Wschodniej. Fundusze Europejskie to narzędzie, które z powodzeniem wspiera innowacje i buduje konkurencyjność – powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel podczas Regionalnego Forum Innowacji, które 4-5 czerwca 2013 r. odbywa się w Kielcach.

więcej
29-05-2013

Projekt rozporządzenia MRR zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie ośrodków innowacyjności w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka

Głównym celem nowelizacji rozporządzenia jest zapewnienie ciągłości udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej i pomocy de minimis przez ośrodki innowacyjności, będące beneficjentami działania 5.3 Wspieranie ośrodków innowacyjności Programu Innowacyjna Gospodarka. W projekcie rozporządzenia, zgodnie z przepisami unijnymi proponuje się  wydłużenie okresu udzielania przez ośrodek innowacyjności pomocy publicznej i pomocy de minimis do 30 czerwca 2014 r. Jednocześnie projekt ten doprecyzowuje przepisy dotyczące rozliczania wsparcia udzielonego ośrodkom innowacyjności.

więcej
02-04-2013

Kampania promocyjna "Fundusze Europejskie - Każdy korzysta, nie każdy widzi"

Ruszyła druga odsłona kampanii promocyjnej "Fundusze Europejskie – Każdy korzysta, nie każdy widzi". Potrwa ona do 5 maja 2013 r. W tym okresie będzie emitowanych 5 spotów telewizyjnych oraz 5 spotów radiowych. Spoty telewizyjne będą emitowane w stacjach ogólnopolskich tj. TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN i licznych stacjach tematycznych. Spoty radiowe można usłyszeć m.in. na antenach RMF, ZET, PR 1, 3 i 4.

więcej
01-10-2012
Politechnika Śląska stawia na innowacje

Politechnika Śląska stawia na innowacje

Centrum Nowych Technologii oraz Centrum Biotechnologii to kolejne dwie inwestycje w infrastrukturę polskich uczelni, których budowa została wsparta przez Unię Europejską. W ich otwarciu uczestniczyła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Uroczystość odbyła się 1 października 2012 r. w Gliwicach.

więcej
25-11-2011
Z Komisją o Programie Innowacyjna Gospodarka – jakie wnioski na przyszłość?

Z Komisją o Programie Innowacyjna Gospodarka – jakie wnioski na przyszłość?

Zgodnie z oczekiwaniami, ostatnie dwa lata to dla Programu czas dynamicznego wzrostu wartości zawartych umów i płatności na rzecz beneficjentów. Cieszy, że coraz bardziej widoczne są efekty rzeczowe w postaci nowych miejsc pracy, wykonanych prac badawczych czy wdrożonych nowych technologii. Blisko 3 tysiące zakończonych projektów robi wrażenie – powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel otwierając spotkanie roczne z Komisją Europejską poświęcone Programowi Innowacyjna Gospodarka. Odbyło się ono 22 listopada 2011 r. w Warszawie.

więcej
17-05-2011

Warsztaty z roli konsultacji społecznych w projektach infrastrukturalnych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na cykl warsztatów poświęconych roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych. Warsztaty będą realizowane w podziale na poszczególne sektory gospodarki. Warsztaty są jednym z działań w ramach kampanii edukacyjnej pod hasłem Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie! dotyczącej właśnie konsultacji społecznych. Wykonawcą usługi na zlecenie MRR jest firma PSDB Sp.z o.o.  Pierwszy warsztat już 20 maja 2011 r. w Szczecinie o godz. 10.00 w Hotelu Silver przy rondzie H. Hakena.  Serdecznie zapraszamy.

więcej
19-04-2011
Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

- „Dobrze, ale nie na moim podwórku” – tak z reguły reagują obywatele na wieść o planowanych inwestycjach. Dlatego tak istotne jest właściwe przeprowadzanie konsultacji społecznych. Należy dołożyć starań, by opinia publiczna dysponowała pełną informacją i zdawała sobie sprawę, że dobre wykorzystanie przestrzeni publicznej jest w naszym wspólnym interesie – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło na konferencji „Infrastruktura i człowiek: naturalnie!”, która odbyła się 19 kwietnia 2011 r. w Warszawie. Konferencja rozpoczęła kampanię edukacyjną poświęconą roli konsultacji społecznych w realizowaniu projektów.

więcej
31-03-2011

Konferencja otwierająca kampanię edukacyjną "Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie!"

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję otwierającą  kampanię edukacyjną na temat roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych, która odbędzie się 19 kwietnia 2011 r. w hotelu Holiday Inn w Warszawie.

więcej
28-02-2011
Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych. To najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Celem aktualizacji jest przegląd stanu ich przygotowań.

więcej
22-09-2010

Nabór ekspertów w obszarze zamówień publicznych w ramach Programów: Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka

Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Gospodarki zaprasza do składania wniosków o wpis na listę ekspertów zewnętrznych w obszarze zamówień publicznych w ramach Programów: Infrastruktura i Środowisko orazInnowacyjna Gospodarka.

więcej
31-08-2010

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych dla Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Nowe listy obowiązują z dniem ich publikacji na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, tj. od 31 sierpnia 2010 r.
więcej
strona:12...2idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska