Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12...2idź do:  
22-04-2016
logo akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Wydłużamy nabór atrakcji do Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – dołącz do nas! Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zgłoś się!

więcej
14-11-2014

Fundusze Europejskie dla szkolnictwa wyższego

Na mapie polskich ośrodków naukowych pojawiły się dwa kolejne obiekty, których budowę dofinansowały Fundusze Europejskie. Politechnika Wrocławska wzbogaciła się o Środowiskową Bibliotekę Nauk Ścisłych i Technicznych, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie o nowoczesne Laboratorium badań środowiskowych.

więcej
26-06-2013

Szerokim pasmem do społeczeństwa informacyjnego

Na rozwój społeczeństwa informacyjnego, w budżecie unijnym na lata 2007-2013 przeznaczono blisko 3,5 mld euro. Za te fundusze powstają m.in. sieci szkieletowe i dostępowe oraz e-usługi przedsiębiorstw i administracji. W perspektywie 2014-2020 wiele z tych działań zostanie skoncentrowanych w Programie Polska Cyfrowa. Wiceminister Iwona Wendel przedstawiła te informacje podczas seminarium „Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych”.

więcej
04-06-2013
wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel

Kurs na INNOWACJE – perspektywy dla Polski Wschodniej

- W nowym okresie programowania musimy kontynuować działania dynamizujące procesy rozwojowe w Polsce Wschodniej. Fundusze Europejskie to narzędzie, które z powodzeniem wspiera innowacje i buduje konkurencyjność – powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel podczas Regionalnego Forum Innowacji, które 4-5 czerwca 2013 r. odbywa się w Kielcach.

więcej
02-04-2013

Kampania promocyjna "Fundusze Europejskie - Każdy korzysta, nie każdy widzi"

Ruszyła druga odsłona kampanii promocyjnej "Fundusze Europejskie – Każdy korzysta, nie każdy widzi". Potrwa ona do 5 maja 2013 r. W tym okresie będzie emitowanych 5 spotów telewizyjnych oraz 5 spotów radiowych. Spoty telewizyjne będą emitowane w stacjach ogólnopolskich tj. TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN i licznych stacjach tematycznych. Spoty radiowe można usłyszeć m.in. na antenach RMF, ZET, PR 1, 3 i 4.

więcej
30-10-2012
Innowacje na Politechnice Świętokrzyskiej za Fundusze Europejskie

Nowe laboratoria na Politechnice Świętokrzyskiej

Laboratorium Inżynierii Odwrotnej oraz Laboratorium Niekonwencjonalnych Technologii Wytwarzania – to nowe inwestycje, które Politechnika Świętokrzyska wyposażyła w nowoczesny sprzęt dzięki dotacjom z Programu Innowacyjna Gospodarka i Rozwój Polski Wschodniej. Na realizację tych projektów, uczelnia pozyskała łącznie ponad 107 mln zł z UE. W uroczystości otwarcia, 30 października 2012 r. uczestniczyła wiceminister Iwona Wendel.

więcej
17-05-2011

Warsztaty z roli konsultacji społecznych w projektach infrastrukturalnych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na cykl warsztatów poświęconych roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych. Warsztaty będą realizowane w podziale na poszczególne sektory gospodarki. Warsztaty są jednym z działań w ramach kampanii edukacyjnej pod hasłem Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie! dotyczącej właśnie konsultacji społecznych. Wykonawcą usługi na zlecenie MRR jest firma PSDB Sp.z o.o.  Pierwszy warsztat już 20 maja 2011 r. w Szczecinie o godz. 10.00 w Hotelu Silver przy rondzie H. Hakena.  Serdecznie zapraszamy.

więcej
19-04-2011
Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

Rola konsultacji społecznych w realizacji projektów - kampania edukacyjna

- „Dobrze, ale nie na moim podwórku” – tak z reguły reagują obywatele na wieść o planowanych inwestycjach. Dlatego tak istotne jest właściwe przeprowadzanie konsultacji społecznych. Należy dołożyć starań, by opinia publiczna dysponowała pełną informacją i zdawała sobie sprawę, że dobre wykorzystanie przestrzeni publicznej jest w naszym wspólnym interesie – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło na konferencji „Infrastruktura i człowiek: naturalnie!”, która odbyła się 19 kwietnia 2011 r. w Warszawie. Konferencja rozpoczęła kampanię edukacyjną poświęconą roli konsultacji społecznych w realizowaniu projektów.

więcej
31-03-2011

Konferencja otwierająca kampanię edukacyjną "Infrastruktura i Człowiek. Naturalnie!"

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję otwierającą  kampanię edukacyjną na temat roli konsultacji społecznych w realizacji projektów infrastrukturalnych, która odbędzie się 19 kwietnia 2011 r. w hotelu Holiday Inn w Warszawie.

więcej
28-02-2011
Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych. To najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Celem aktualizacji jest przegląd stanu ich przygotowań.

więcej
12-10-2010

Forum Edukacyjne PARP dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Narzędzia ekspansji międzynarodowej w XXI wieku". Podczas forum będzie można zapoznać się również z informacjami o Programie Rozwój Polski Wschodniej oraz wsparciu kierowanym do przedsiębiorców z tego regionu.

Warszawa, Hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2, godz. 10.00-16.30, 20 października 2010 r.

więcej
31-08-2010

Wyniki aktualizacji list projektów indywidualnych

Zakończyła się kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych dla Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Nowe listy obowiązują z dniem ich publikacji na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, tj. od 31 sierpnia 2010 r.
więcej
27-07-2010

Szkolenia z pomocy publicznej dla beneficjentów indywidualnych projektów kluczowych

5 sierpnia 2010 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczyna realizację cyklu szkoleń z zakresu pomocy publicznej dla beneficjentów indywidualnych projektów kluczowych.

więcej
03-02-2010

Wyniki aktualizacji list projektów kluczowych

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podpisała zaktualizowane listy projektów indywidualnych dla programów Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka. Zgodnie ze znowelizowanymi Wytycznymi MRR w zakresie jednolitego systemu zarządzania i monitorowania projektów indywidualnych, aktualizacja listy projektów kluczowych dla programu Rozwój Polski Wschodniej potrwa do końca lutego 2010 r.

więcej
strona:12...2idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska