Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:1234...4idź do:  
21-01-2016

Centrum Turbin Gazowych już działa

Wczoraj otwarto Centrum Turbin Gazowych. Polska zyskała unikatowe na skalę europejską centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych. Budowa obiektu jest elementem inwestycji współfinansowanej z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
20-01-2016
Nowy budynek BioNanoPark - biała kopuła w kształcie kulistym

Nowe laboratoria kompleksu BioNanoPark otwarte

Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny zyskał nowy kompleks laboratoryjny. Wyposażone w unikalną aparaturę pracownie są częścią projektu BioNanoPark – inwestycji powstałej dzięki ponad 122 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
11-12-2015

System digitalizacji akt dzięki Funduszom Europejskim

System Digitalizacji Akt (SDA) to innowacja w procesie zapoznawania się z aktami postępowania karnego. Prokuratura wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom usprawnienia procedur administracyjnych oraz powszechnej cyfryzacji. SDA ma wielowymiarowy wpływ na poprawę sytuacji uczestników postępowania. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 46,4 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
27-11-2015
Logo Business Link

Polska przedsiębiorcza

Projekt Droga do Polski Przedsiębiorczej, na który z Programu Innowacyjna Gospodarka przeznaczyliśmy 65 mln zł, dobiega końca. W efekcie powstała nowoczesna i prężnie działająca sieć kreowania przedsiębiorczości, która może być uznana za największą w Europie.

więcej
20-11-2015

Cyfrowe usługi finansowe dzięki Funduszom Europejskim

Ministerstwo Finansów zakończyło realizację dwóch ważnych projektów, które stanowią fundament technologiczny procesu cyfryzacji usług finansowych. Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych (KiC) oraz Infrastruktura e-Usług Resortu Finansów (IeU) to inwestycje dofinansowane z Programu Innowacyjna Gospodarka w kwocie 400 mln zł.

więcej
15-10-2015

Centrum Cyklotronowe gotowe do walki z nowotworami

Oficjalne otwarcie Centrum Cyklotronowego Bronowice zwieńczyło kilkuletnią budowę jednego z najnowocześniejszych na świecie ośrodków tego typu. Instytut Fizyki Jądrowej PAN zrealizował inwestycję dzięki ponad 265 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
06-10-2015

Premiera nowej edycji polskiej Syrenki

Dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka, kultowy polski samochód Syrenka będzie produkowany w Kutnie. W premierowym pokazie pojazdu uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
więcej
22-09-2015
Synchrotron z lotu ptaka

Krakowski akcelerator cząstek

Synchrotron – największe urządzenie badawcze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – jest już gotowy. To serce nowo otwartego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Wszechstronny ośrodek badawczy wraz z innowacyjną infrastrukturą powstał dzięki blisko 200 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
18-09-2015

Innopolis Wrocław otwarty dla firm

Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy powstał dzięki blisko 125 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka. Innopolis Wrocław to przestrzeń dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje.

więcej
07-08-2015
Port - łódź oraz woda i budynek w tle

Nowy port na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

Już jutro do sieci przystani Pomorza Zachodniego oficjalnie dołączy port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w  Szczecinie. Marina oraz 10 innych inwestycji projektu: „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” powstały dzięki 35 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
04-08-2015

Urzędy bliżej obywateli – rusza projekt „Obywatel”

Portal obywatel.gov.pl, podręcznik przyjaznego komunikowania się administracji z obywatelem, telefoniczna „Informacja dla Obywatela”, gdzie każdy może zapytać o procedury urzędowe i zgłosić do nich swoje uwagi – to elementy projektu „Obywatel”, który premier Ewa Kopacz zainaugurowała 31 lipca 2015 r.

więcej
31-07-2015

W niedzielę otwarcie bulwarów nad Wisłą!

Już od najbliższej niedzieli będzie można przechadzać się po zrewitalizowanych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Na spacerowiczów czeka deptak z zasadzonymi drzewami i kwiatami, pergole oraz tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na Wisłę i Stare Miasto. Jest też ścieżka rowerowa oraz miejsce do cumowania statków i łodzi.

więcej
08-07-2015
Toruński Park Technologiczny

Park w Toruniu, jako jedyny projekt z Polski, w gronie finalistów konkursu RegioStars 2015

Projekt „Rozbudowa i rozwój działalności Toruńskiego Parku Technologicznego” został wyróżniony w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej – RegioStars 2015. Przedsięwzięcie znalazło się w gronie finalistów kategorii „Inteligentny rozwój: uwalnianie potencjału rozwojowego małych i średnich przedsiębiorstw dla celów gospodarki cyfrowej”.

więcej
25-02-2015
System komputerowy CyberOko

Ok(n)o na świat

CyberOko – urządzenie służące m.in. do diagnozowania i rehabilitowania osób z ograniczoną świadomością, zostało wprowadzone do sprzedaży. Prototyp innowacyjnego rozwiązania, łącznie z innymi elementami gotowymi do komercjalizacji, opracował zespół naukowców z Politechniki Gdańskiej. Powstały one dzięki ponad 7 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
23-02-2015

Projekt ECO-Mobilność wizytowany przez Komisarz Unii Europejskiej

Violeta Bulc, komisarz Unii Europejskiej ds. transportu, odwiedziła Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej – beneficjenta  projektu ECO-Mobilność, dofinansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe wyniki  projektu.

więcej
strona:1234...4idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska