Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...52idź do:  
29-03-2019

Zamknięcie Programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

18 lutego 2019 r., na podstawie art. 89 ust. 5 rozporządzenia Rady (WE) 1083/2006, Komisja Europejska (KE) poinformowała o zamknięciu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
22-03-2017

Innowacyjna Gospodarka - efekty, podsumowania

17 378 projektów za ponad 10 mld euro. Podsumowanie Programu Innowacyjna Gospodarka odbyło się podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Monitorującego.

więcej
17-01-2017

Konsultacje publiczne projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie ws. udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pożyczek na innowacyjne przedsięwzięcia z POIG

13 stycznia 2017 r. do uzgodnień międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pożyczek na innowacyjne przedsięwzięcia w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
22-12-2016

Konsultacje projektu zmiany rozporządzenia regulującego wsparcie dla ośrodków innowacyjności w Programie Innowacyjna Gospodarka

20 grudnia 2016 r. do uzgodnień międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie ośrodków innowacyjności w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
15-07-2016

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w Programie Innowacyjna Gospodarka

Komisja Europejska zaakceptowała zmiany w Programie Innowacyjna Gospodarka. Dotyczą one tabeli finansowej i wynikają ze zmiany podstawy certyfikacji wydatków z publicznych na całkowite wydatki kwalifikowalne.

więcej
21-06-2016

Photon - pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem!

Photon to inteligentny i interaktywny robot, który uczy dzieci kodowania. Jak powstał tak oryginalny i innowacyjny pomysł? Zwykło się mawiać, że sukces ma wielu ojców. Tak jest w przypadku tego wyjątkowego robota. Jego projekt powstał w głowach Marcina Joki, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemieńczuka, Michała Boguckiego, czyli czterech studentów Politechniki Białostockiej oraz Macieja Kopczyńskiego, ich wykładowcy.

więcej
03-06-2016

Pożyczki na innowacyjne przedsięwzięcia

W najbliższym czasie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi nowy nabór na pożyczki w ramach działania 3.4 Funduszu Pożyczkowy Wspierania Innowacji (FPWI), Programu Innowacyjna Gospodarka. Budżet tego instrumentu to 100 mln zł. Pula ta pochodzi z zaoszczędzonych w innych działaniach środków.

więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
22-04-2016
logo akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Wydłużamy nabór atrakcji do Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – dołącz do nas! Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zgłoś się!

więcej
10-03-2016
Przedstawiciele Komisji Europejskiej wraz z przedstawicielami Instytucji Zarządzającej PO IG

O programie Innowacyjna Gospodarka podczas spotkania z Komisją Europejską

Podsumowanie realizacji Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG) to główny cel spotkania rocznego z Komisją Europejską, które odbyło się 9 marca 2016 r. w Warszawie.
więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
21-01-2016

Centrum Turbin Gazowych już działa

Wczoraj otwarto Centrum Turbin Gazowych. Polska zyskała unikatowe na skalę europejską centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych. Budowa obiektu jest elementem inwestycji współfinansowanej z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
20-01-2016
Nowy budynek BioNanoPark - biała kopuła w kształcie kulistym

Nowe laboratoria kompleksu BioNanoPark otwarte

Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny zyskał nowy kompleks laboratoryjny. Wyposażone w unikalną aparaturę pracownie są częścią projektu BioNanoPark – inwestycji powstałej dzięki ponad 122 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
15-12-2015
Stół prezydialny, a za nim trzy osoby. Prezentacja w tle.

Gwarancje na innowacje

Komitet Monitorujący Program Innowacyjna Gospodarka przyjął kryteria wyboru projektu dla nowego instrumentu finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusz Gwarancyjny dla rozwoju innowacyjności MSP zostanie uruchomiony przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) na początku 2016 r. Firmy będą mogły pozyskać bez prowizji gwarancję w wysokości do 3,5 mln zł.

więcej
11-12-2015

System digitalizacji akt dzięki Funduszom Europejskim

System Digitalizacji Akt (SDA) to innowacja w procesie zapoznawania się z aktami postępowania karnego. Prokuratura wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom usprawnienia procedur administracyjnych oraz powszechnej cyfryzacji. SDA ma wielowymiarowy wpływ na poprawę sytuacji uczestników postępowania. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 46,4 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
04-12-2015

Portal dla przedsiębiorców i naukowców już działa!

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozwijać swoją firmę przez innowacje? A może jesteś naukowcem i szukasz inwestora? Zarejestruj się w Inventorum – platformie, która łączy biznes i naukę.

więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
strona:12345...52idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska