Menu

Bieżący katalog: Aktualności

Lista podkatalogów:

Katalog wyżej: Działania promocyjne

WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


05-06-2014

18. Piknik Naukowy już za nami!

Na liczbę osób, które odwiedziły stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju podczas 18. Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym w Warszawie nie można było narzekać. Publiczność nas nie zawiodła, tak samo jak beneficjenci, którzy z pasją opowiadali o dofinansowanych przez Program Innowacyjna Gospodarka projektach. Według szacunków organizatorów dwieście stanowisk wystawców oglądały tysiące zainteresowanych osób.

Szczególne zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych widzów, wzbudziły autonomicznie sterowane roboty. Pracownicy firmy Robotics Inventions, którzy prezentowali projekt Stworzenie prototypu systemu do sterowania rojem robotów, udostępnili konsole, za pomocą których uczestnicy mogli zdalnie wprawić pojazdy w ruch! Łącznie odbyły się pokazy trzech robotów zaprojektowanych przez beneficjenta. Więcej zdjęć z imprezy znajduje się na profilu firmy na Facebooku Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

pokaz możliwości robota

 

prezentacja prototypu wagonika kolejki PRT

 

Nie zamykały się również drzwi od prototypu wagonika kolejki PRT stworzonego w ramach projektu Eco - Mobilność Link prowadzi do serwisu zewnętrznego. Każdy z odwiedzających stanowisko mógł wsiąść do kabiny pojazdu i zapoznać się z mechanizmem interfejsu dotykowego. Na liczne pytania uczestników, dotyczące parametrów technicznych i możliwości  wykorzystania kolejki, odpowiadał zespół projektowy składający się z gremium profesorskiego i  doktorantów Politechniki Warszawskiej.  Zaciekawienie budził także drugi projekt uczelni: egzoszkielet – techniczny model urządzenia do wspomagania ruchu  osób z bezwładem kończyn dolnych np. po przebytych urazach. Podczas pokazów można było zobaczyć sposób, w jaki się porusza.

O pozostałych projektach dofinansowanych przez Program Innowacyjna Gospodarka, uczestnicy Pikniku mogli dowiedzieć się więcej, gdy wzięli udział w interaktywnej grze – „Puzzle przyszłości”. Po poprawnym ułożeniu przez gracza elementów układanki, na ekranie wyświetlało się każdorazowo zdjęcie projektu wraz z jego opisem.

gra w "puzzle przyszłości"

Obecnym podczas imprezy beneficjentom i wszystkim odwiedzającym stoisko MIiR na 18. Pikniku Naukowym - serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą atmosferę!