Menu

Bieżący katalog: Aktualności

Lista podkatalogów:

Katalog wyżej: Działania promocyjne

WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


27-05-2014

Program Innowacyjna Gospodarka na 18. Pikniku Naukowym!

31 maja (najbliższa sobota) na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 18. Piknik Naukowy, którego organizatorami są Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Jak co roku, instytucje naukowe, wyższe uczelnie i koła studenckie z powodzeniem zachęcą uczestników do zgłębiania tajników nauki. W tym roku będzie możliwe zapoznanie się również z ciekawymi projektami – wynalazkami, które powstały dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka! Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest czas!

Plenerowy rodzinny charakter imprezy i wyśmienita atmosfera sprawiają, że z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Dzięki różnorodnym atrakcjom przygotowanym przez Organizatorów, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. Zwiedzający poprzez uczestnictwo w pokazach, grach, zabawach i konkursach oraz poprzez samodzielnie wykonywane eksperymenty – poznają praktyczne strony wielu dziedzin: od historii po fizykę kwantową.


Plakat informujący o 18. pikniku naukowym, który odbędzie się 31 maja w Warszawie. Grafika przedstawia węża


Projekty, które zostaną zaprezentowane na stoisku Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zostały dobrane tak, aby jak najlepiej oddać tegoroczną koncepcję wydarzenia. Wagonik kolejki PRT, egzoszkielet (projekt Eco-Mobilność Link prowadzi do serwisu zewnętrznego Politechniki Warszawskiej) oraz zdalnie sterowane inteligentne roboty (projekt "Stworzenie prototypu systemu do sterowania rojem robotów", Robotics Inventions Link prowadzi do serwisu zewnętrznego) to chyba najlepszy dowód na to, że CZASY się zmieniają i na naszych oczach powstają wynalazki PRZYSZŁOŚCI…

Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na 18. Pikniku Naukowym! Na zwiedzających - małych i dużych uczestników - czekają  ciekawe pokazy i możliwość wzięcia udziału w interaktywnej grze – „Puzzle przyszłości”.


Gdzie?
: Stadion Narodowy, stoisko numer B 16, brama nr 2 od strony Ronda Waszyngtona (patrz: interaktywna mapka Link prowadzi do serwisu zewnętrznego)

Kiedy?: 31 maja 2014 r., godz. 11.00-20.00

Więcej informacji o wydarzeniu: strona Pikniku Naukowego Link prowadzi do serwisu zewnętrznego