Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


08-07-2015

Park w Toruniu, jako jedyny projekt z Polski, w gronie finalistów konkursu RegioStars 2015

Projekt „Rozbudowa i rozwój działalności Toruńskiego Parku Technologicznego” został wyróżniony w prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej – RegioStars 2015. Przedsięwzięcie znalazło się w gronie finalistów kategorii „Inteligentny rozwój: uwalnianie potencjału rozwojowego małych i średnich przedsiębiorstw dla celów gospodarki cyfrowej”.

Dzięki ponad 80 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka w Toruńskim Parku Technologicznym powstało jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Polsce Exea Data Center, świadczące usługi w modelu chmury obliczeniowej (cloud computing), uważanych za przyszłość branży ICT. Głównym założeniem projektu jest udostępnienie usługi korzystania z określonych zasobów informatycznych, bez pobierania opłat za licencje na konkretne oprogramowanie czy sprzęt.

W ramach projektu powstał także inkubator dla start-upów z branży IT – Exea Smart Space, oferujący nowoczesną infrastrukturę biurową, co-working, warsztaty, sesje mentoringowe. W swojej ofercie posiada także takie narzędzia wsparcia dla biznesu jak: doradztwo prawne, księgowe. Udostępnia również nowoczesne usługi w modelu cloud computing.

 

Budynek Toruńskiego Parku Technologicznego

zdjęcie: budynek Toruńskiego Parku Technologicznego

 

Smart Space - innowacyjna przestrzeń dla start-upów

zdjęcie: Smart Space - wspólna przestrzeń do pracy

***


Celem konkursu RegioStars jest wyróżnienie projektów, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich, wpisują się w założenia Strategii Europa 2020 i są przykładem dla rozwoju innych regionów. W ubiegłorocznej edycji konkursu jednym z finalistów został dofinansowany ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka projekt „Droga do Polski Przedsiębiorczej”.


Dodatkowe informacje o konkursie oraz nagrodzonych projektach znajdują się na stronie konkursu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska