Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


21-12-2012

Zapraszamy na ostatni w tym roku, szósty już odcinek serii „Polak Potrafi” z Programem Innowacyjna Gospodarka

W audycji zrealizowanej przez stację TVN Turbo na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zaprezentujemy projekt „CWS-boco Efficient Line - wprowadzenie innowacyjnej technologii w branży pralniczej”. Projekt, dzięki któremu utworzono również nowe miejsca pracy, uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym, Programu Innowacyjna Gospodarka.

W tym odcinku przybliżymy widzom system działania jednej z najnowocześniejszych pralni w Polsce, która zapewnia serwis odzieży roboczej i specjalistycznej, o którym opowie Kierownik Marketingu firmy z województwa lubuskiego, Arkadiusz Choczaj.

Zastosowany komputerowy system zarządzania pralnią zapewnia utrzymanie ubraniom mikroczystości, wymaganej dla ubrań pracowników z przemysłu m.in. nowoczesnych technologii i farmaceutyki, wydatnie wpływa również na oszczędność energii i wody.

W programie poznamy również poszczególne etapy prania odzieży w nowoczesnym zakładzie – od działu sortowni, w której następuje segregacja (pod względem typu tkaniny, koloru i stopnia zabrudzenia), poprzez tunel pralniczy o pojemności 15 tys. litrów, śluzę higieny, oddzielająca strefę czystą, system sortujący odzież po stronie czystej z identyfikacją odzieży za pomocą kodów kreskowych, aż po tunel suszący i dział kontroli jakości wypranej odzieży. Produktem końcowym, jakim otrzymujemy jest wyprana odzież, która zapakowana czeka na odbiór.

Premiera w niedzielę, 23 grudnia 2012 r., o godz. 18.30 na antenie TVN Turbo Strona otwiera się w nowym oknie


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska