Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich
20-08-2013

Zobacz, jak Europa zmienia Warszawę

Dlaczego Wisła ma gorset? Skąd się biorą na niej wyspy? Gdzie na Wiśle można popływać kajakami? Na te i inne pytania związane z Królową Polskich Rzek znajdą Państwo odpowiedź 21 sierpnia 2013 r. podczas imprezy "Europa zmienia Warszawę". Od 17 sierpnia przy ul. Krakowskie Przedmieście w pobliżu Kościoła św. Anny odbywa się wydarzenie, którego celem jest pokazanie, jak dzięki Funduszom Europejskim zmienia się Warszawa.

Na zwiedzających czekać będzie stoisko poświęcone projektowi: „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) - etap I”. Wśród atrakcji natomiast:

  • prezentacje dyscyplin sportowych związanych ze zmodernizowanym Portem Czerniakowskim,
  • pokazy zdjęć i filmów,
  • warsztaty i zabawy dla dzieci,
  • prezentacja makiety platformy pływającej dla ptaków,
  • stanowisko geomorfologiczne.

Dodatkowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć stronie Urzędu m. st. Warszawy Link prowadzi do serwisu zewnętrznego 

***

Projekt pn. „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) - etap I"  jest realizowany w ramach Działania 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym, Programu Innowacyjna Gospodarka. Założeniem przedsięwzięcia „Pedałuj i płyń” jest udostępnienie mieszkańcom regionu i turystom atrakcyjnej przestrzeni publicznej nad królową polskich rzek, w powiązaniu z ofertą turystyczno-rekreacyjną, w oparciu o usługi transportu rzecznego i komunikacji rowerowej. Wartość całkowita projektu to ponad 77 mln zł, a dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich to ponad 15 mln zł.


 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska