Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


22-09-2010

Minister Bieńkowska na konferencji "Promujmy Polskę razem"

-Polska turystyka od dawna potrzebowała dobrej i skutecznej promocji. Dlatego cieszy mnie fakt, że to przedsięwzięcie realizowane jest z takim powodzeniem - powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska na konferencji dotyczącej projektu „Promujmy Polskę Razem”, która 22 września 2010 roku odbyła się w Warszawie.

Minister Bieńkowska na konferencji "Promujmy Polskę razem"

Minister Elżbieta Bieńkowska zauważyła, że dysponujemy bardzo wysokiej jakości, ciekawymi produktami turystycznymi, które są jednak mało znane turystom zagranicznym. Teraz, w obliczu zbliżającej się Prezydencji Polski w UE czy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 nadszedł czas na dynamiczne i efektywne działania, które wypromują nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Minister Bieńkowska na konferencji "Promujmy Polskę razem"

Konferencja stanowiła podsumowanie czteromiesięcznej podróży żaglowca Fryderyk Chopin. Minister Bieńkowska podkreśliła, że rejs żaglowca traktujemy jako efektowne rozpoczęcie realizacji projektu, które doskonale wpisało się w obchody roku chopinowskiego. W trakcie właśnie zakończonej wyprawy żaglowiec zawinął do 17 najważniejszych portów europejskich, w tym: Londynu, Amsterdamu, Antwerpii, Lubeki czy Kopenhagi. Ten nowatorski pomysł na promocję polskiej turystyki został doceniony przez międzynarodową widownię, która licznie odwiedzała miejsca do których zawitał żaglowiec.

Projekt systemowy Polskiej Organizacji Turystycznej „Promujmy Polskę Razem” jest wdrażany w ramach Działania 6.3 Promocja turystycznych walorów Polski Programu Innowacyjna Gospodarka. Jego głównym celem jest zwiększenie skuteczności i efektywności działań marketingowych na rzecz promocji polskiej turystyki. Obok rejsu żaglowca projekt obejmuje także między innymi: udział Polski w międzynarodowych targach turystycznych, stworzenie zintegrowanego systemu informacji turystycznej oraz kampanię multimedialną.

Minister Bieńkowska na konferencji "Promujmy Polskę razem"

***

Minister Bieńkowska na konferencji "Promujmy Polskę razem"

W konferencji udział wzięli również: Rafał Szmytke - prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz  Katarzyna Sobierajska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska