Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


10-09-2014

Święto Wisły z Programem Innowacyjna Gospodarka!

13 września  2014 r. po raz kolejny obchodzimy Święto Wisły. Impreza odbywać się będzie zarówno na wodzie jak i na lądzie. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka jako jeden z elementów projektu "Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike & sail)”.

W programie przewidziano szereg atrakcji, m.in.:  pokazy i zawody na wodzie, rejsy statkiem i tramwajem wodnym, bieg na 10 km wzdłuż brzegu Wisły, liczne warsztaty (ekologiczne, muzyczne, etnograficzne, plastyczne) i zajęcia sportowe (kajakarskie, motorowodne, skimboardowe, trickboardowe).

Celem imprezy jest zachęcenie mieszkańców i turystów do aktywnego wypoczynku nad rzeką oraz integracja środowisk biegaczy, kolarzy i wodniaków. Podobnie jak w roku ubiegłym „Święto Wisły” ma charakter wycieczki plenerowej – atrakcje zlokalizowane będą w różnych częściach nabrzeża (m.in. na Plaży Saska Kępa, Plaży Poniatówce, Wyspie Poniatówce, Plaży La Playa), a komunikację między punktami zapewnią jednostki pływające.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy, dostępnym na stronie Święta Wisły.

***

Projekt "Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike & sail)” zakłada budowę infrastruktury rowerowej i żeglugowej nad Wisłą. Wartość dofinansowania inwestycji z Programu Innowacyjna Gospodarka wynosi 15,17 mln zł. Planowany termin zakończenia projektu to grudzień 2014 r.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska