Menu


05-08-2014

Innowacja to za mało

W murach laboratoriów, centrów badawczo-rozwojowych i uczelni akademickich niejednokrotnie dochodziło do przełomowych odkryć. Jednak nawet najbardziej innowacyjny produkt nie odniesie sukcesu bez odpowiedniej promocji. Dotarcie do grupy docelowej i wykorzystanie innowacji do rozwiązania rzeczywistych problemów to czynniki, które decydują o końcowym powodzeniu prac B+R. Nie ważne czy to nowy produkt przeznaczony na rynek konsumencki, czy niszowe rozwiązane trafiające do wąskiej grupy odbiorców. W obu przypadkach odpowiednie działania marketingowe mogą mieć wpływ na powodzenie danego przedsięwzięcia.
 
Przygotowanie odpowiedniej kampanii promocyjnej innowacyjnych produktów czy usług to spore wyzwanie. Jednak dodatkowe koszty finansowe i poświęcony czas mogą szybko się zwrócić w postaci zainteresowania inwestorów i konsumentów. Konkurs „Innowacja Plus” to szansa na zaprezentowanie najlepszych pomysłów na promocję projektów sfery B+R. Mimo że każdy z nich jest wyjątkowy, to podobne działania promocyjne można z powodzeniem stosować w różnych branżach.
 
Warto się pokazać
 
Wspólnie możemy stworzyć katalog efektywnych działań marketingowych z Państwa projektami w roli głównej. Zachęcamy do udziału w konkursie, ponieważ przesłanie zgłoszenia to:

  • okazja, żeby znaleźć się w gronie dobrych praktyk w promocji projektów, które będą wzorem dla kolejnych beneficjentów Funduszy Europejskich;
  • możliwość zaprezentowania się na arenie polskiego środowiska B+R i okazja na przyciągnięcie uwagi  inwestorów lub potencjalnych klientów;
  • szansa na wygranie dodatkowych działań promocyjnych, o których więcej piszemy w kategorii „nagrody”.

Dlatego jeśli przygotowaliście Państwo: ciekawe filmy, interesującą publikację, nowatorską stronę internetową lub każdą inną formę promocji, która okazała się skuteczna, to zapraszamy do wystartowania w konkursie. Poświęcenie paru godzin na skompletowanie materiałów zgłoszeniowych może zwrócić się z nawiązką!

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 września 2014 r. Na stronie konkursu www.innowacjaplus.pl znajdują się formularz zgłoszeniowy i regulamin. Przygotowanie zgłoszenia i materiałów konkursowych ułatwi specjalny poradnik, który również udostępniamy na stronie.

W razie pytań prosimy o kontakt:

Piotr Koziróg
kom.: 605-517-004

Dorota Bonk-Hammermeister
kom.: 602-510-639

Biuro Konkursu „Innowacja plus”
ul. Zjazd 2/4 Poznań
60-653 Poznań
tel.: (61) 849-90-40 wew. 102 i 103
e-mail: konkurs-poig@smartlink.pl


 Czekamy na Państwa zgłoszenia!