Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

POLECAMY 

 Okładka

Polska innowacyjna. Atlas fotograficzny. III edycja" Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (24 MB)  - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.

 

 

 

 

 

 

Okładka Albumu fotograficznego "Polska Innowacyjna" II edycja - na okładce są ludzie w laboratoriumPolska innowacyjna. Atlas fotograficzny. II edycja Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (20 MB)   - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.

 

 

 

 

 


 

Okładka albumu fotograficznego "Polska Innowacyjna" - na okladce kształt Polski, a w środku zdjęcia z projektów z Programu

Album fotograficzny "Polska Innowacyjna" Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (23 MB)   - poznaj wybrane projekty, które uzyskały dofinansowanie w Programie Innowacyjna Gospodarka.


Projekty w Programie Innnowacyjna Gospodarka

Ekożywność na kliknięcie

żywność 

Hasło „wiem, co jem” zyskuje coraz większą popularność. Pilniej czytamy skład produktów spożywczych na etykietach, coraz chętniej sięgamy po mniej przetworzoną żywność
i zaglądamy do eko-sklepów. Dzięki środkom z PO IG powstała platforma internetowa, dzięki której – nie wychodząc z domu - możemy zamówić produkty pochodzące ze sprawdzonego źródła.

więcej

Alternatywa jednorazowych naczyń

talerze 

O tym, że pojęcie innowacyjności jest szerokie
i wkracza do coraz to nowych obszarów, przekonują wynalazki, które często w zaskakujący sposób ulepszają nasze codzienne życie. Jakiś czas temu pisaliśmy m.in. o możliwości wyprodukowania plastiku np. z kukurydzy. Teraz czas na talerze z… otrąb pszennych! Produkt powstał dzięki środkom z PO IG.

więcej

PO IG dla Twojej firmy

 

„Weź firmę na warsztat” to hasło stworzonej dzięki środkom z Programu innowacyjna Gospodarka platformy internetowej, na której znajdziemy przydatne z punktu widzenia przedsiębiorstwa bezpłatne narzędzia do analizy procesów biznesowych. Aby z nich skorzystać wystarczy jedynie dostęp do internetu i stworzenie konta użytkownika w serwisie.

więcej

Nanostruktury – małe rzeczy, WIELKIE możliwości

Komórki HeLa 

Nanotechnologia to dziedzina nauki, o której słyszymy coraz częściej. Dzięki niej można badać obiekty o rozmiarach pojedynczych nanometrów. Biorąc pod uwagę, że 1 nanometr ma
w przybliżeniu długość jednej milionowej średnicy główki od szpilki, nie dziwi fakt, że tego typu badania budzą ogromne zainteresowanie. Naukowcy z konsorcjum NANOBIOM dzięki środkom z Programu Innowacyjna Gospodarka poznali lepiej właściwości i możliwości zastosowania nanostruktur – czyli układów złożonych właśnie
z takich mikroskopijnych części.

więcej

Dzięki PO IG lepiej poznamy polskie morze

 

W wyniku realizacji projektu dofinansowanego
z Programu Innowacyjna Gospodarka ma powstać zaawansowana struktura informatyczna – platforma Baltic Bottom Base, dzięki której lepiej poznamy polskie morze. Zebrane w niej zostaną wyniki badań, które od 60 lat prowadzi Instytut Morski w Gdańsku m.in. za pomocą specjalistycznych pływających laboratoriów. Dane te będą mogły być wykorzystane do celów naukowo – badawczych, gospodarczych
i edukacyjnych.

więcej

Ekologiczny plastik

Kobieta z plastikowym koszem 

Plastik to potoczne określenie tworzywa sztucznego – czyli materiału składającego się z polimerów syntetycznych. Jest składnikiem budulcowym wielu przedmiotów codziennego użytku, które znacznie ułatwiają nasze funkcjonowanie. Przykładowo do produkcji plastikowych butelek używa się polimerów otrzymanych na drodze przetwarzania ropy naftowej. A zasoby tej – jak powszechnie wiadomo – kurczą się. Naukowcy poszukują więc alternatywy. Jedną z nich jest projekt BIOPOL, który otrzymał dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Medycyna z poparciem biznesu

 

W maju 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego gmachu Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Inwestycja, która została zrealizowana dzięki współpracy w ramach konsorcjum naukowego, to jeden z kluczowych projektów dofinansowanych z Programu Innowacyjna Gospodarka i jednocześnie największe przedsięwzięcie z zakresu biotechnologii w Europie Środkowo–Wschodniej. 

więcej

Dobre praktyki z POIG: Kolektory słoneczne Ensol

 

Na stronie internetowej beneficjenta Programu Innowacyjna Gospodarka – firmy Energetyka Solarna ENSOL – można odnaleźć  niezwykle prawdziwe stwierdzenie: „Słońce rachunku za dostarczoną energię nie wystawia i na pewno wystawiać nie będzie”. Wyczerpywanie się tradycyjnych źródeł energii, troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój były dla firmy Ensol motywacją do zwrotu w kierunku zasobów odnawialnych. Od 2006 roku jest jednym z najbardziej dynamicznie działających i innowacyjnych producentem kolektorów słonecznych.

więcej
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska